PROJEKTY

Projekt "Aktywny Senior 2017"

Miło nam poinformować, iż nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację Projektu ,,Senior 2017” w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej na 2017 rok.

Powyższy projekt adresowany jest do grupy 30 osób starszych. Zakłada utworzenie trzech 10 – osobowych grup w dwóch Gminach należących do Powiatu Gdańskiego oraz Tczewskiego. Mianowicie spotkania będą odbywać się we wsiach Kolnik (Gmina Pszczółki), Malenin (Gmina Tczew) oraz Miłobądz (Gmina Tczew).

W ramach Projektu przewidziane są m.in. spotkania z zakresu wizażu, dietetykiem, muzyczno-ruchowe oraz z wykonywania rękodzieła. Zaplanowany jest również wyjazd integracyjny dla wszystkich uczestników.

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.

Zdjęcie użytkownika Fundacja Żyć Godnie.

 

Zdjęcie użytkownika Fundacja Żyć Godnie.

dnia 23.07.2017 r. oprac. Bartłomiej Potrykus.

 

Projekt "Kontynuacja Pucharu Powiatowej Ligi Bocci"

Rozpoczęliśmy kontynuacje projektu  Pucharu Powiatowej Ligi Bocci, w którym uczestniczą podopieczni z powiatów gdańskiego, tczewskiego oraz starogardzkiego. W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań. Na pierwszym spotkaniu zostały omówione ogólne zasady oraz terminarz meczów. Na ostatnim spotkaniu odbędzie się oficjalne zakończenie projektu oraz ognisko dla uczestników. Projekt finansowany jest ze środków PFRON.

 

Projekt "Aktywny Senior 2016"

Ruszył projekt Aktywny Senior 2016. Uczestniczą w nim osoby starsze z miejscowości Miłobądz, Malenin oraz Kolnik. Zajęcia obejmują m.in. warsztaty kulinarne,rękodzieła oraz wokalno-teatralne. Podczas trwania projektu odbędą się również spotkania z prawnikiem oraz policjantem. Projekt jest finansowany ze środków Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Projekt "Senior 2015"

 Miło nam poinformować, że od 13 lipca br. odbywają się zajęcia z nowego projektu pt. „Senior 2015”. Biorą w nim udział osoby z miejscowości Kolnik i Malenin.

Zajęcia obejmują m.in. spotkania z psychologiem,instruktorem tańca i bioenergoterapeutą. Planujemy również warsztaty kulinarne,plastyczne oraz muzyczno-artystyczne.
Odbyły się już dwa spotkania (w każdej z miejscowości) z Panią psycholog. Dotyczyły one emocji. Podczas tych spotkań wywiązywały się ciekawe dyskusje.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach ;)

Zapraszamy Państwa do krótkiej fotorelacji ...

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.

 

Projekt "Różowe lata po 60-tce" - cykl spotkań upiększających

Na czas kolejnych spotkań siedziba naszej Fundacji zamieniła się w salon SPA. Fizjoterapeutka oraz kosmetyczka zaaranżowały urocze miejsce, w który mogły się zrelaksować nie tylko Panie, ale również Panowie uczestniczący w projekcie. Mogli oni skorzystać z zabiegów kosmetycznych oraz masażu. Przyjemną atmosferę stworzyły palące się zapachowe świeczki, aromatyczne płatki róż oraz muzyka relaksacyjna puszczana cichutko w tle.

Na początku spotkania głos zabrała pani Magda- fizjoterapeutka. Opowiadało ona o różnych rodzajach masażu i aromaterapii. Nawiązując do pierwszego spotkania dotyczącego stresu, wyjaśniła uczestnikom wpływ tego typu zabiegów na zmniejszenie poziomu stresu oraz samopoczucie. Większość osób zgromadzonych chętnie skorzystała z możliwości wzięcia udziału w zabiegu. Forma masażu była dobierana na podstawie indywidualnych potrzeb uczestników.

W tym samym czasie inni uczestnicy mogli skorzystać z zabiegów kosmetycznych tj. przeciwzmarszczkowa maseczka na twarz. Podczas tego zabiegu Pani Beata- kosmetyczka- przeprowadzała dodatkowo rozmowę z każdym uczestnikiem na temat sposobu dbania o cerę w podeszłym wieku.

Kosmetyczka radziła uczestnikom jak mogą dbać o cerę na co dzień, używając własnoręcznie zrobionych maseczek oraz peelingów.
Przyjemna atmosfera i profesjonalnie wykonane zabiegi pozwoliły uczestnikom zrelaksować się.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z usług w naszym SPA .
Bardzo dziękujemy za ten czas i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania:)

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.

Projekt "Różowe lata po 60-tce" - kolejne spotkanie

Dnia 7 września odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu "Różowe lata po 60-tce".

Tym razem zorganizowaliśmy,dla wszystkich chętnych, wyjazd integracyjny do Sopotu. Większość osób miała różowy element ubioru, który nawiązywał do nazwy projektu i pozwolił wyróżnić się naszej grupie na ulicach miasta.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sopotu i spaceru wzdłuż głównej ulicy miasta- Monte Cassino. Miasto pozytywnie zaskoczyło uczestników, którzy od wielu lat nie mieli okazji być w Sopocie. Następnie doszliśmy na Molo, gdzie Państwo chętnie pozowali do wspólnych zdjęć oraz podziwiali widoki Zatoki Gdańskiej.

Główną atrakcją wycieczki był rejs Statkiem Pirackim, podczas którego czekało na uczestników mnóstwo atrakcji. Mieli oni min. okazję zasiąść na wspaniałym tronie królewskim oraz posłuchać prawdziwych żeglarskich piosenek. Był to również czas, kiedy uczestnicy mogli się odprężyć, porozmawiać ze sobą oraz lepiej się poznać.

Kiedy nasza wspólna morska przygoda dobiegała końca, uczestnicy tryskali energią i dobrym humorem. Podziękowali koordynatorce projektu za ciekawie i mile spędzony wspólnie czas.
Cieszymy się, że nasz projekt wzbudza w Państwu tak pozytywne emocje :)
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach :)

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.

 

 

Projekt "Różowe lata po 60-tce"

Miło Nam poinformować, że od dnia 15 lipca br. odbywają się zajęcia z nowego projektu pt. „Różowe lata po 60-tce”. Biorą w nim udział osoby z takich miejscowości jak: Kolnik, Miłobądz oraz Malenin.

Zajęcia obejmują min. spotkania z psychologiem, kosmetyczką, masażystką oraz pielęgniarką. Planujemy również warsztaty florystyczne oraz plastyczne.

Odbyły się już trzy spotkania (w każdej z miejscowości) z Panią psycholog. Dotyczyły one stresu i sposobów radzenia sobie z nim. W trakcie tych spotkań Uczestnicy projektu byli poproszeni o wypisanie skojarzeń związanych z pojęciem stresu oraz jego skutków i objawów.

Pani psycholog poprosiła również Uczestników zajęć o podanie sposobów radzenia sobie ze stresem. Podczas tego zadania w każdej z miejscowości wywiązywały się ciekawe dyskusje.

Na zakończenie spotkań Pani psycholog przeprowadziła trening autogenny z elementami Schultza mający na celu zrelaksować i rozluźnić obecne na spotkaniu osoby.

Panie oraz Panowie ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie doskonale.

Uczestnicy spotkań uznali, że były one ciekawe i pouczające.

Bardzo się cieszymy!

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach ;)

Zapraszamy Państwa do krótkiej fotorelacji ...

 

                                          

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.

 

 

TURNIEJ O PUCHAR POWIATOWEJ LIGII BOCCI

06 grudnia 2013r. zakończylismy projekt TURNIEJ O PUCHAR POWIATOWEJ LIGII BOCCI.

W ramach działań związanych z jego realizacją odbyły się cztery spotkania:

- 20.11. - spotkanie instruktażowo - organizacyjne (uczestnicy zapoznali się z regulaminem gry, harmonogramem spotkam jak również bliżej się poznali)

- 29.11 i 04.12. - rozgrywki meczowe (Beneficjenci projektu podczas tych spotkań rozegrali ze sobą mecze w systemie każdy z każdym - w celu wyłonienia dwóch zespołów z najwyższą ilością punktów - do rozegrania meczu finałowego)

- 06.12. - spotkanie podsumowujące połączone z zabawą taneczną (podczas tego spotkania zespół z DPS Damaszka i uczniowie ze SP w Pszczółkach rozegrali ze soba mecz finałowy, który wyłonił zwycięzce Turnieju DPS DAMASZKA. Po wręczeniu pucharu oraz pamiątkowych medali i dyplomów wszyscy świetnie się bawili podczas zabawy tanecznej.)

 

Bajkolandia

 

20 lstopada Beneficjenci projektu "Bajkolandia" zaprezentowali przygotowane przez nich przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w Szkole Podstawowej nr 5 w Tczewie i Świetlicy Wiejskiej w Różynach. Zgromadzona publiczność była zachwycona ich występem. Po gromkich brawach nasi aktorzy rozdali wszystkim cukierki.

 

Oto fotorelacja z tych wydarzeń:

 

 

    

 

    

 

    

 

 

TURNIEJ O PUCHAR POWIATOWEJ LIGII BOCCI

Projekt jest finansowany ze środków PFRON za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Fundacji "Żyć Godnie" w Kolniku

 

Turniej na charakter integracyjny. Jego Beneficjenci grać będą w boccię (sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule - polega na wprowadzeniu jednej białej bili na boisko w dowolny sposób: rzucenie, kopnięcie przez każdego z zawodników. Następnie gracze dorzucają do niej kolejno po dwie swoje bile – ważne żeby udało się jak najbliżej.)

Projekt skierowany do 24 osób niepełnosprawnych intelektualnie, psychicznie oraz 6 dzieci i młodzieży z powiatów: gdańskiego, starogardzkiego oraz tczewskiego.Projekt rozpoczniemy czterogodzinnym spotkaniem instruktażowo - organizacyjnym, następnie odbędą się dwa pięciogodzinne spotkania poświęcone rozgrywkom meczowym. Działania zakończymy pięciogodzinnym spotkaniem podsumowującym, podczas którego odbędzie się mecz finałowy i impreza taneczna w Domu Podcieniowym w Kolniku. Rozdane zostaną również dyplomy i nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc w Turnieju.

Zakładane cele:

- wyzwolenie energii życiowej

- wdrażanie do czynnego uprawiania sportu

- zachęcenie do zdrowego stylu życia poprzez aktywność sportową

- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie

- zaspokajanie potrzeb akceptacji i bezpieczeństwa

- zdobywanie nowych umiejętności

- propagowanie działań osób niepełnosprawnych

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20.11.2013r. w siedzibie naszej Fundacji.

 

 

BAJKOLANDIA

 

Projekt: Przedstawienia "Bajkolandia" realizowany w 2013r. przez Fundację „Żyć Godnie" w Kolniku

 

   Projekt jest finansowany ze środków Wojewody Pomorskiego i Fundacji „Żyć Godnie”.  

 

Przedstawienie "Bajkolandia" to projekt skierowany do osób zaburzonych psychicznie, które mają duże problemy z integracją ze środowiskiem lokalnym. Ma on na celu przygotowanie przedstawienia przez osoby psychicznie zaburzone, we współpracy z osobami zdrowymi. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w szerszych kręgach, w szczególności rodzinom, osobom ze środowiska lokalnego. Dzięki przedstawieniu osoby zaburzone psychicznie będą miały szansę na: współpracę ze środowiskiem lokalnym, podniesienie poczucia własnej wartości poprzez stworzenie inscenizacji, satysfakcję z spełnionego zadania, poczucie dumy, znalezienie drzemiącego talentu (aktorskiego, malarskiego, krawieckiego, muzycznego).

Projekt składa się z kilku etapów. W pierwszym etapie uczestnicy projektu przygotują scenariusz przedstawienia, w którym ujmą podział ról, zarys historii, którą chcą opowiedzieć. Kolejny etap to podział na grupy, które zajmą się poszczególnymi zadaniami (część zostanie aktorami, część przygotuje stroje, scenografię i oprawę muzyczną), zgodnie z zainteresowaniami uczestników. Każda z grup zajmie się określonymi działaniami, pod opieką wykwalifikowanego terapeuty. Później zaś wszyscy wspólnie zaproszą wybranych gości, przygotują zaproszenia.

Finałem projektu będzie wystawienie autorskiej sztuki. Przedstawienie „Bajkolandia” będzie również wystawione w gminnych domach kultury, przedszkolach, szkołach podstawowych.

Projekt skierowany jest do 25 beneficjentów.

Do tej pory w ramach projektu odbyły się dwa spotkania organizacyjne w czerwcu i lipcu, w trakcie których omówiona została ogólna koncepcja projektu oraz napisano scenariusz przedstawienia.

Kolejne spotkanie odbędzie się 10 sierpnia 2013r. w siedzibie naszej Fundacji w Kolniku.


Zapraszamy do fotorelacji ze spotkań w ramach trwającego projektu.

wspólne pisanie scenariusza

 

 

 

 

 

tworzenie scenografii

 

 

 

 

 

 

 

 

szycie kostiumów

 

 

 

 

zajęcia aktorskie